[object Window]

Si Për Të Përmirësuar Për Të Microsoft Office 2007?

[object Window] 2007 (i njohur më parë si Zyra 12) është e Microsoft-it më të ri të produktivitetit suite dhe u vihen në dispozicion për publikun në 30 janar 2007. Zyra 2007 përmban përmirësime të shumta mbi të mëparshme Microsoft Office 2003, duke përfshirë reja server-side mjete, zgjeruara besueshmërisë dhe sigurisë, dhe një krejtësisht të ndryshme ndërfaqe të përdoruesit të quajtur "Fjongo" - zëvendësimi i plakjes menutë dhe mjetet bare në e mëparshme Zyra versionet. [object Window] 2007 shkon në qoftë W...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Adware Dhe Spyware Tillë Një Dhimbje

Spywares dhe adwares janë jo vetëm i bezdisshëm, por më shpesh kanë tendencë për të dëmtuar software në kompjuterin tuaj dhe ndonjëherë mund të shkaktojë edhe disa dëme në tuaj hardware shumë. Këto të bezdisshëm mete kanë bërë një fatkeqësi për shfletuesit të internetit në mbarë botën. Ata kanë bërë një dukuri normale që ne ndonjëherë kanë tendencë të injorojnë, por zoti na ruajt, ne nuk duhet të pranojnë. Spyware është e programeve kompjuterike që spiunët në përdorimin e internetit tuaj. Ajo mbledh shumë personale dhe konfidenciale të informacionit si cr...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Cilat Janë Avantazhet E të Shikuar Satellite Tv Në PC Tuaj në Shtëpi?

Pajisjeve kompjuterike, [object Window], dhe pjesa me e madhe infrastrukturore që përbën tonë globale të komunikimit të rrjetit, e kanë bërë atë jo vetëm e mundur por në fakt është mjaft e thjeshtë për të gëzojnë përfitime të plota televizive satelitore nga PC tuaj në shtëpi. Është ky ligjore?.... dhe ajo është e lirë? Po. Edhe pse është kualifikuar po në varësi të rrethanave shfaqje televizive apo filma që ju dëshironi për të parë,. Ka një gamë të metodave për të marrë e televizionit përmbajtjes në PC tuaj, duke përfshirë një shpejtësi të lartë Në...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Unike Web Zhvillim

Në këtë epokën e Internetit, faqja e internetit është pasqyra juaj për botën kibernetike. Njerëzit vijnë të ndryshme motorët e kërkimit për të kërkuar disa të dhëna në lidhje me ju. Pra, ajo bëhet më madhor që të krijojë një interesante, [object Window], si dhe search engine friendly website që mund të merrni ju maksimale e të hyrave në këtë konkurruese skenar.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Shumë Lloje Të Ndryshme Të Dvd Djegur Hardware.

Lëvizshëm të medias kanë qenë pjesë e personale kompjutera që prej agimit të industrisë, duke filluar nga grusht kartat, për të kasetë kasetë drives, për floppy disk drives dhe më shumë. Një nga forefronts të lëvizshëm media tani është disk optik; standardet e industrisë drive optik sot në treg është e DVD burner, cila ka më shumë ose më pak të zëvendësohen CD-ndezjes në treg. DVD-burners të vijë në një shumëllojshmëri të bën dhe modele, dhe specifikimet e hardware-eve; të gjitha synonte (më shumë ose ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

E Rinovuar Kompjutera Laptop- Të Përmirësuar Apo Të Blerë Të Reja?

Ndodh të paktën një herë në jetën e çdo kompjuter fletore-ajo ngadalëson në performancën e, dhe thjesht nuk kanë për të marrë dhe të shkojnë që ajo të përdoret për të. Si shumica e njerëzve, ju të kandidojë tuaj të preferuar program antivirus([object Window]) për të bërë të sigurt se të mete nuk i infektuar sistemin tuaj, dhe edhe ju të drejtuar programet spyware për të bërë të sigurt që spyware nuk është overloading tuaj burimet e sistemit. Për të marrë gjërat një hap më tej ju të qartë nga të panevojshme artikuj nga start menu, bëni bios rregullime dhe ge...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për Të Rregulluar Problemet E Regjistrit Tuaj

Statistika më e fundit kanë treguar se përafërsisht 92% e kompjuterëve kanë korruptuar dhe ndoshta e dëmshme fotografi. Mesatarisht, pothuajse çdo PC do të keni për 130+ gabimet në to për shkak të korruptuar ose mungojnë shënimet e regjistrit. Prandaj pyetja është,kur dhe pse i regjistrit të shfaqen problemet? Mirë qartë Nëse sistemi juaj është i ri, ju zakonisht nuk do të kërkojë nevojën për të pasur një efekt ndryshimet e regjistrit tuaj për shkak të faktit se nuk ka programe të reja që kanë qenë të instaluar dhe të hiqen. Megjithatë, gjatë p...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Instrument Muzikor E Ndërfaqes Dixhitale – E MIDI Trinitetit

Zyrtarisht, MIDI qëndron për Instrument Muzikor e Ndërfaqes Dixhitale, dhe ajo ishte shpikur në 1982. Këto ditë, ajo i referohet tri komponentëve: 1. Një fizik lidhës mes elektronike instrumentet dhe mes elektronike instrumentet dhe një MIDI kontrollues, zakonisht një tastierë. Lidhësi merr formën e MIDI dhe MIDI NGA jacks formë e cila MIDI kabllot mund të bast mbyllën në çdo instrumentet elektronike (dhe youd të jetë i habitur se sa shumë muzikë hardware atje sot është MIDI...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Dvd Në Formate Të – Dallimet Ju Duhet Të Dini

Ka një shumëllojshmëri e formate të ndryshme në dispozicion për optike digital media storage sot. Nuk është e CD-ROM, [object Window], DVD-R dhe HD-DVD-RW formatet të cilat janë në dispozicion. Ajo mund të jetë pak konfuze, pra, ju do të duan të dinë se çfarë dallimet janë mes formate të ndryshme. Specifikimet për digital optical media formatet janë vendosur nga grupet e punës. Këto grupe punuese janë të përbërë nga të ndryshme, inxhinierët që përfaqësojnë prodhuesit që janë duke planifikuar për të ndërtuar dhe për të shitur...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Kompjuterat: Këshilla Për Shërim Të Dhënave

Në çdo kohë hard drive tuaj crashes ose ju humbni të dhënat tuaja, ju do të duhet për të kthyer të dhënat e shërimit për të duhet të rivendosur të dhënat tuaja. Të dhënat e shërimit është diçka që shumica e përdoruesve të kompjuterit janë të njohur me, si shumica prej nesh kanë pasur për të kthyer të dhënat e shërimit në një moment në kohë. Edhe pse hard drives janë duke u bërë më të mirë dhe më të mirë, ata janë ende mekanik dhe gjithmonë do të hasni probleme. Gjëja e parë që bëni, para se të ndodhë ndonjë problem, është gjithmonë bëni kopje rezervë të të dhënave tuaja. Nëse...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Këshilla Dhe Truket Për CRM Software

Me kaq shumë të flasim CRM software e saj mund të jetë pak e madhe duke u përpjekur për të përcaktuar whats më të mirë për biznesin tuaj. Në rast se ju nuk jeni të njohur me CRM ajo qëndron për Menaxhimin e Marrëdhënieve me klientin Software që është bërë një element shumë i rëndësishëm për çdo biznes që merret me klientët. Në fakt, në vitet e fundit duke përdorur CRM software ka qenë dalluese faktor në mes të bizneseve duke treguar një rritje të fitimit dhe ata që sapo janë mbajtur aty në. Por ka shumë ndërlidhje...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window]

Kështu që ju keni dëgjuar për MIDI dhe janë të etur për të ngritur tuaj MIDI shtëpi studio? Në të vërtetë ju mund të bëni që për disa qindra dollarë duke supozuar që ju tashmë e vet një të mirë të kompjuterit. Në të vërtetë një shtëpi studio mund të kushtojë SHUMË më shumë se që, por disa qindra dollarë duhet të marrë kujdesin e bazat për ju. Por të paralajmëruar, në qoftë se ju kap MIDI ethe si që aq shumë janë, ju jeni të ngjarë të shkojnë për të shpenzuar një SHUMË të holla më tepër, edhe në pikën e shitjes frigorifer tuaj (ose veshkave) për të marrë të holla për të...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ipod Si Më Popullore Mp3 Mp4 Player

Kjo është një mp3 / mp4 player që të dashuruar muzikë të njohin më në kohë moderne. NA bazuar në Apple, një ndër më të madh të prodhuesve të kompjuterëve, fletoret dhe pajisjeve kompjuterike dhe software, futur iPod në 2001 me një model të vetëm për ndërkombëtar të muzikës tregut. Apple mbahen për të prezantuar iPods të reja për çdo brez. E fundit është një iPod 5G. Apple gjithashtu doli me dy variante të ndryshme: iPod Shuffle (pa digital display), iPod Nano (e smalle...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ndërkombëtare Telefon Celular Shërbimet

Nëse ju jeni ai i cili e bën një shumë e ndërkombëtare udhëtojnë, atëherë ju do të duan klientët tuaj të jetë në gjendje për të arritur ju kudo që mund të jetë në botë. Por cilat janë disa nga opsionet që ju keni kur është fjala për ruajtjen e juaj e tanishme nivelin e telefonit celular ([object Window]) shërbimet në mbarë botën? A ju keni për të blerë një plan të ri? Nuk ju duhet të paguani skandaloze normat e? Vetëm ajo që është në dispozicion? Parë të të gjitha, vendi ku jetoni është shumë e rëndësishme kur është fjala për internation...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të merrni të Lidhur Me Microsoft Dynamics CRM

Ka shumë të ndryshme menaxhimin e marrëdhënieve me klientin software opsionet, por asnjë si mjaft superior ose të përballueshme siç Microsoft CRM dhe ju mund të zgjidhni mes një lokal të instaluar programin, ose ju mund të merrni të lidhur dhe Microsoft kanë të bëjnë hosting. Microsoft CRM të Lidhura ju ofron me të gjitha të mirat e të qëndrojë vetëm software. Natyrisht çdo metodë ka të mirat dhe të këqijat e tyre. Problemi më i madh me të pritur software është një vazhdim kurriz muaj pas muaji se kurrë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Kompjuterat: Pse Ju nuk Duhet’t Përpiqen të Dhënat e Shërimit Veten

Në botën e kompjuterëve, të dhënat e shërimit është diçka që ne të gjithë e dimë dhe të mbështetet në të shërohen humbur të dhëna të munguara. Procesi i rimëkëmbjes të dhënave është shumë e komplikuar, një që ju kurrë nuk duhet të përpiqet të bëjë veten. Hard drives sidomos, janë shumë të brishtë dhe duhet ekstra kujdes të veçantë kur ato janë punuar në. Ju duhet të jenë të kujdesshëm me të vogla të përbërësve brenda tyre, cila është arsyeja pse vetëm një specialist i trajnuar duhet të jetë duke u përpjekur të dhënat e shërimit. Kur ju së pari të marrë tuaj të vështirë d...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Komente Në Lidhje Me Ipod Video

E ri të iPod video ka ngjallur shumë reagime, shumë komente, duke diskutuar avantazhet dhe disavantazhet e saj utility, cilësi dhe karakteristika. Këto komente janë të rëndësishme sidomos për shkak të faktit se e ri të iPod video u nisur pa një studim serioz të tregut, konsumatorët shijet dhe dëshirat. Nga kjo pikëpamje, kjo është një e guximshme, iniciativë dhe një hap të madh në zhvillimin video. Komente zakonisht tregojnë habi dhe i madh ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Lehtë Lidhjet e Vënë Satellite TV Në PC Tuaj

Për ata që do të donte një të dytë televizive në shtëpinë e tyre, por janë të gatshëm të shpenzojnë paratë, ju mund të konsideroni të shikuar satellite TV në PC tuaj. Ndërsa ajo nuk ka marrë një të gjerë të njohurive të kompjuterëve dhe satelitët, ajo ka marrë një çift shumë pjesë të hardware. Ndërsa disa kompani janë reklamat që me një kompjuter dhe një lidhje interneti, së bashku me programet e tyre në dispozicion për një një herë tarifa, një person mund të fillojë të marrë shfaqje televizive në kompjuterin e tyre, pasi t...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

CRM Sistem Software

CRM është pranuar qëllim Menaxhimin e Marrëdhënieve me klientin është për të mundësuar organizatave për menaxhimin më të mirë klientëve të tyre edhe nëpërmjet prezantimit të besueshëm të proceseve dhe procedurave për komunikim me konsumatorët.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Në botën e lojrave kompjuterike, të lartë-të mëdha dhe konkurrenca intensive

Botë e lojrave online është gjithnjë e në ndryshim të. Nga të qenit një hobi, ajo është bërë një konkurs ku paraja luan një rol të.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Programe Kompjuterike

Kompjuter software është kombinimi i programeve dhe aplikimet që ndërfaqe me komponentet fizike të kompjuterit, hardware, që të mundësojë përdoruesit për të kryer funksione specifike dhe detyrat. Ka dy lloje themelore të programeve, i njohur si një sistem software, cila është përgjegjëse për funksionet themelore të kompjuterit, dhe aplikacionet e softuerit, të tilla si Përpunim të programeve, që të mundësojë përdoruesit për të kryer aktuale detyra të veçanta, [object Window]. shtypur. Një operativ s...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të Sigurisë Kompjuterike: Si Arna Të Përdorur?

Patch madhësive të ndryshojnë dhe mund të jetë aq e vogël sa disa kilobytes ose të shkojnë aq lartë sa një e pesëqind megabajt dhe të lartë e më të mëdha madhësia, mëdha të ndryshojë patch është i detyruar të bëjë. Në mënyrë tipike, kur media, të tilla si fotot dhe tingujt, janë ndryshuar apo shtuar në vend të programit, fotografi të bëhen më të madhe. Kjo zakonisht është parë në arna të dizajnuara për të rinovuar ose të modifikojë lojëra kompjuterike. Ndryshe nga software projektuar për fillestar procesi i instalimit, arna në përgjithësi janë më të shpejtë për të aplikuar. Disa pa...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Është Fletore Një Zgjidhje Më Të Mirë Se Desktop?

Nëse interneti e bëri botën në një fshat global, atëherë ne mund edhe të thonë se fletoret e bëri atë një koloni globale. Me desktop, gjërat ishin një klik larg nesh; fletore shorted distancë. Tani ne mund të bartin globale koloni mbi shpatullën tonë. Në fund të lartë të teknologjisë në prehrin tuaj, ndoshta, ne kemi nevojë për asgjë për të pushtuar botën e konvergjencës. Avantazhi i madh i fletoret është se ai na jep një ndjenjë të transportueshmëri dhe lëvizshmërisë. Duke kërkuar në mënyrë kritike, transportueshmëri është vetëm feat...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Të Zgjidhni Bllok Që Plotëson Kërkesat Tuaja?

Për dhjetë viteve të kaluara ka pasur shumë të madh rritje në përdorimin e laptop apo kompjutera laptop. Ndikimi është se fletoret janë ngadalë duke e zëvendësuar tradicionale desktop kompjuterët në shtëpi, si dhe nga zyra. Ka kaq shumë varieteteve, teknologjitë dhe markave të fletoret në dispozicion në treg që ajo është bërë shumë e vështirë për një përdorues të rregullt për të identifikuar të arsyeshme të mirë të tij ose të saj nevojat. Ky artikull do të ju ndihmojë në marrjen e disa këshilla se si të selec...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ergonomi Për të Ndihmuar Me RSI

Nuk janë të ndryshme kompjuterike të lidhura ergonomi që mund të ndihmojnë dhe të ndihmojë për të lehtësuar siklet nga përsëritja e stresit lëndimet. Vendin e parë për të filluar në qoftë se ju jeni ai që duhet të ulet në një kompjuter për periudha të zgjatur kohe do të jetë për ju për të ndryshuar llojin e tastierës që ju përdorni. Tastierë ergonomik janë ato që janë të ndara në mes, të cilat lejojnë për një më të rehatshme dhe të natyrshme për të arritur çelësat. Ose ju mund të merrni një e ngritur e tastierës që e vë tuaj urdhrave në një mënyrë më të comf...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Kush Do Të Fitojë Hi-def Lojra Luftës?

Me Sony PlayStation 3 më në fund nisur në të gjithë globin, next-gen videogames luftërat mund të fillojë seriozisht. Microsoft-i tashmë ka një arsyeshme instaluar bazë për Xbox 360, por nuk janë të mjaftueshme për të garantuar dominim, ndërsa Sony konsumatorëve besnikërisë ndaj markës është duke u testuar në kufijtë nga PS3 është çmimi i lartë pikë. [object Window], ndërkohë, ka gdhendur nga një të mirë të ngrohtë për veten, duke e bërë të ardhshëm-gen nuk ka të bëjë hi-def, me e saj të quajtur qesharake, por jashtëzakonisht popullor Wii. Brenda ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Digital Video Janë Të Mëdha Për Të Shtuar Efekte Speciale

Digital video është një teknologji të re që mund të përdoren dhe të manipuluar shumë më i lehtë sesa i vjetër sinjal analog. Ky term i përgjithshëm nuk duhet të ngatërrohet me emrin DV, cila është e një lloji të veçantë e digital video. Në të kaluarën, video është regjistruar në kasetë, por sot me digital video, ajo mund të jetë e regjistruar në kasetë, DVD ose drejt për të hard drive e kompjuterit. Ky term i përgjithshëm nuk duhet të ngatërrohet me emrin DV, cila është e një lloji të veçantë e digital video. Digital video mund të jetë pr...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

TV satelitor, Për Kompjuterin Tuaj

Me kompjuterin tuaj në shtëpi dhe Internet, ju mund të merrni ndonjë formë të argëtimit. Argëtimi Im me shkrim në lidhje është satellite TV për kompjuterin tuaj. Çfarë ju në të vërtetë duhet është në të drejtën software. Me të drejtë software ju mund të keni akses për të parë mijëra ndërkombëtare satellite TV kanalet në PC tuaj. E pjesë e madhe për atë që ju nuk kërkon pajisje shtesë apo një PC TV kartë të gjitha që ju duhet është një lidhje Interneti. Argëtuese që ju të merrni me TV satelitor...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

5 Gjëra të Dini Para se të Shkojnë pa Tel

Para se të vendosni të shkoni pa tel apo jo, ka shumë pika të marrin në konsideratë. Ju mund të pyetur veten nëse wireless është për ju. Mirë, sot, shumë njerëz pyesin veten me të njëjtën pyetje.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Kamera të sigurisë DVR: Gjetjen E Llojit Që Ju Përshtatet

Jo të gjitha kamera të sigurisë Digital Video Recorders, ose DVRs, janë krijuar të barabartë. Mbaje mend këtë si ju duken për kamera të sigurisë DVRs për biznesin tuaj. Nuk janë të mëdha DVRs, mirë DVRs, dhe DVRs në mënyrë të tmerrshme që ju mund të tregoni atë që ju jeni duke kërkuar në. DVR qëndron për Digital Video Recorder. Ajo është më e shpejtë dhe më e lehtë për të menaxhuar se sa jo-digjitale dhe analog sistemet. Për më tepër, ajo siguron qasje të menjëhershme për të regjistruar apo të jetojnë video. Ju nuk duhet të shqetësohen për ruajtjen e, shumë, për shkak se pjesa më e madhe e vid...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Satellite Tv Në Pc Tuaj – 5 Faktet Që Duhet Të Dini

Shumica prej nesh kanë dëgjuar të gjithë në lidhje me definicion të lartë përcakton televizive, plazma dhe LCD ekranet dhe transmetimeve dixhitale, por a e dini se nuk është një mahnitshme të reja të teknologjisë që është duke na lejuar për të shikuar TV satelitor falas nëpërmjet Internetit? jo vetëm që,por ju mund të shënoni ndonjë nga këto satellite TV në PC tuaj dhe të vijnë përsëri dhe të shikojnë ata më vonë, dhe plug kompjuterin tuaj në tuaj të madhe-screen TV dhe të shikojnë atë nuk. Çfarë hardware nuk kam nevojë? Për të shikuar satellite TV në tuaj ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ju Jeni Më Në Fund Duke E Lënë Të Epokës Së Gurit?

Thërret miqtë dhe familjen duke përdorur telefon të vjetër që Z.. Bell shpiku kohë të gjatë më parë? Edhe kjo nuk mund të jetë pikërisht Guri Mosha e të teknologjisë, por kjo nuk është shtet i artit më. Ndoshta ju jeni një nga shumë njerëz që janë duke lëvizur nga telefonat e zakonshëm mbi përdorimin e teknologjisë VoIP e cila është e përdorur në internet për të telefonit të njerëzve të tjerë. Disa njerëz mund të referohen si broadband telefonat. Broadband telefonat janë të mëdha për të dy në shtëpi dhe të biznesit përdorimit. Megjithatë, nëse ju jeni...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window]: Mos Le Ta Marrë Për Ju

Login software është menduar për të ndihmuar të mbrojtur njerëzit nga kompjuteri shkelje. Ata janë një nga problemet më të zakonshme që hasen sot. Duket se gjithnjë e më shumë njerëz kanë kthyer tani gjenive në të thatë nëpër kompjuterat e tjerë për përfitime të tyre. Në mënyrë që të parandaluar këtë të ndodhë, shumë njerëz janë duke e bërë përdorimin e të identifikoheni software tashmë. Si punon kjo është shumë e thjeshtë. Ajo mban të sigurt në kompjuterin kur përdoruesi nuk është në frontin e tij ose të saj kompjuter. Ajo preve...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Jashtëzakonisht Të Madhe Dhe Tejet Të Vogla Televizionet

Për të fundit 5 ose 6 vitet e mediave (dhe për këtë arsye edhe publiku) ka përqendruar ose madh përcakton televizive apo shumë e vogël televizionet që mund të jenë kryer rreth në xhepin tuaj. Në fund të vogël të shkallës ju keni portativ lojtarët me 2-4 inç ekranet e që mund pack shuma të mëdha të video në një pjesë të hardware madhësinë e një kuletë apo edhe një kartë krediti. Në anën tjetër të spektrit janë të mëdha HDTVs ku asgjë më të vogla se 42 inç ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Pse Keni Nevojë Për Një Regjistër Të Pastër?

Regjistrit të pastër është përgjigje për të pastruar e regjistrit të papërdorura dhe fotografi të tepërta për të përmirësuar punën e kompjuterit tuaj. Para se ne të kuptuar nevojën e regjistrit të pastër, le të na kuptojnë se çfarë regjistrit është dhe arsyeja pse ju duhet një regjistër të pastër për të përmirësuar performancën e PC. Ashtu si ju do të ruani dokumentet tuaja në një skedar, Dritaret e dyqaneve të gjitha informatat në lidhje me kompjuterin tuaj, në një Regjistër të, si të gjithë software dhe hardware settings, dhe gjithçka në lidhje me sistemin conf...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Home Rrjetit Pa Tel Çështjet E Sigurisë

Drejtimin e një biznesi nga shtëpi ka avantazhet e veta, duke përfshirë jo udhëtojnë, më qejf i punës, të freskëta kafe dhe në shtëpi e gatuar ushqim në çdo kohë që ju dëshironi. Por drejtimin e një biznesi nga shtëpia duke përdorur një shtëpi të wireless local area network ([object Window]) me kompjuterin tuaj mund të çojë në thievery e informatave të fshehta dhe hacker apo virus të depërtimit nëse duhur veprimet janë marrë. Si wlan-e të disponueshëm të dërgojë informacion mbrapa dhe me radhë mbi valët e radios, dikush me llojin e drejtë e pranuesit të ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Kali Trojan Dorëzuar Në Përditësim Automatik

Një imagjinar neni që parashikon mundësinë e një aktori të infeksion Kalë Trojan nga miliona kompjuterë nëpërmjet një i besuar i përditësimit automatik të shërbimit.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Spyware Armikut Për Ju Dhe Kompjuterin Tuaj

Nuk është një shans i mirë që nëse ju jeni në mënyrë aktive online me kompjuterin tuaj të sistemit se, në njëfarë mënyre, spyware do të ketë të instaluar. Të gjitha ai merr është vetëm duke klikuar mbi të gabuar faqe ose duke nënshkrimit për disa web programet. Shumë e shumë të përditshme nuk është një formë e re e spyware që është krijuar nga dikush apo disa kompani që është duke kërkuar informacion. Edhe me e lehtë disponueshmërinë e internet me shpejtësi të lartë shërbimet e ka bërë përhapjen e spyware edhe më të shpejtë dhe më të lehtë.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Këshilla për të mbrojtur PC tuaj dosjet nga sulmet nga jashtë

Thelbësore për paqen e mendjes është e mbrojtjen e PC tuaj online privacy. Kur i lidhur me internet, puna juaj dhe e të dhënave është e hapur për sulmet e llojeve të ndryshme të dëmshme, duke përfshirë shkarkime. Një lojë e thjeshtë, foto, ose programi mund të jetë mjet për malevolence.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Transporti Software

Interneti i ka dhënë të rritet në dy interesante zhvillimet e reja në fushën e transportit software; software si një shërbim dhe të rrjeteve si një reja funksionale e grupit. Software si një shërbim i është dorëzuar nëpërmjet internetit me abonim dhe ka përparësitë e mëposhtme:

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window] – Ultimate Online Backup Zgjidhje?

Të dhënat e backup është diçka që ju thjesht nuk mund të marrë për të dhënë më. Rreziqet nga viruset, spyware dhe pajisjeve kompjuterike problemet janë aq të shumta dhe të ndryshme në mënyrë që të mbajë të paktën një kopje të faqes së të dhënave kompjuterike të mbështetura është vetëm të kërkuar për llojin më të telashe. Duke qenë mbrojtëse të të dhënave tuaja dhe të kesh një backup të dhënave politikë ose procedurë nuk është më i vetëm në fushën e të administratorët e sistemit në kompanitë e mëdha. Jo. Përdoruesit në shtëpi tani duhet gjithashtu të ketë të dhënat e tyre prot...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Menaxhimi I Të Dhënave Të Anëtarësimit Software: Mbajtja E Bazës Së Të Dhënave Tuaja

Menaxhimi i të dhënave është gjithmonë një pjesë thelbësore e çdo biznesi. Kjo është ajo që e bën juaj e ngrohtë më të mirë, nëse ju merrni atë që ju duhet dhe arkivimin e tyre për strategjitë e marketingut. Pasi të keni bazën tuaj të të dhënave të mbështetur-up, duket se ajo kurrë nuk do të shkojnë keq, por ka raste ku këto mund të jenë të korruptuar dhe ju mund të humbni më e juaj e mundshme konsumatorët. Duke pasur për të parandaluar ato është vendimtare, anëtarësimi i bazës së të dhënave software të përmbajë sa më shumë çdo gjë në biznesin tuaj online nich...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Karakteristikat E XM Radio

XM Radio ofron mbi 150 programe që përfshijnë muzikë, sportive dhe argëtuese, trafiku dhe kanalet e moti. Muzika zonë ka numrin më të madh të kanaleve. Këtu janë 68 muzika kanalet që ju mund të gëzojnë dhe ku ju mund të dëgjoni muzikën tuaj të preferuar, nëse është nga 60s, viteve ' 90-të ose të saj të ri të lëshuar muzikë. Ka muzikë-nga-e-dekadën e kanaleve, të cilat përfshijnë 40s, 50[object Window], 60[object Window], 70[object Window], 80s dhe të viteve ' 90 këngët të cilat janë kryesisht pop/rock shitore, Krye 20 [object Window], Dashuria S...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Gjëra Që Ju Duhet Të Dini Para Se Të Shkarkoni Falas Regjistrit Të Pastër

Përpara sesa të shkarkoni falas regjistrit të pastër, të kuptuar se çfarë një regjistër të pastër është, llojet e regjistrit të pastër dhe sa shpesh për të përdorin atë. Ju do të joshet për të parë ofron për shkarko pa pagesë regjistrit cleaner. Tërheqëse është. Megjithatë, përpara sesa të shkarkoni falas regjistrit të pastër, të kuptuar se çfarë një regjistër të pastër është, dhe se si ju duhet të përdorni një. Regjistrit është zemra e kompjuterit tuaj. Kjo është ku e sistemit tuaj ruan të gjitha informacionet në lidhje me kompjuterin tuaj tuaj të s...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Nuk Satellite Radio Punës?

Satellite radio është një nga përmirësimet më të mëdha në transmetimin që nga paraqitja e FM. Satellite radio sinjal mund të transmetohet për më shumë se 35,000 kilometra (22,000 kilometra) me qartësi të plotë dhe me cilësi të lartë të shëndoshë. Ju kurrë nuk do të merrni statike, pengimet, ndërsa duke dëgjuar mbi 100 kanalet e radios. Ideja prapa satellite radio ka shfaqur në 1992, kur Shtetet e Bashkuara Federal Communications Commission dhënë një spektër i S band (e 2.3 [object Window].

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window] & CD Kopje e Mbrojtjes

Ka një numër mënyrash për të mbrojtur tuaj Cd dhe DVD të kopjohen. Shumica prej tyre varen nga thyerja përputhje me CD dhe DVD standarde. Në këtë artikull ne do të diskutojmë përdorimi i dummy fotografi dhe sektorët e paligjshme, edhe pse ekzistojnë metoda të tjera të mbrojtjes Cd. Dummy fotografi në CD Për pjesën më të madhe CD-Rom, përdorimi i një ISO9660-skedarësh për të rregulluar ekzistuese hapësirë në skedarët dhe dosjet. Shumica e herë ajo është përdorur nën një mëtejshëm të sofistikuar fil...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Është Llojin E Bibliotekës Dhe Si Lidhet Ajo Me Regjistrin?

Një Lloj Biblioteka është një software file që përshkruan software ndërfaqe në një sistem operativ, zakonisht Windows. Ajo gjithashtu përshkruan bashkë-klasat, dhe burimeve të tjera në një të Përbashkët Object Model server. Një lloj biblioteka file krijuar nga Visual Basic do të ketë gjithmonë një .TLB zgjatje. .TLB file është i kërkohet nga klienti të lidheni me një server. Një lloj bibliotekë mund të mendohet si një binar versionin e një IDL (ndërfaqe Përkufizimi Gjuhë) [object Window]. Visual basic krijon një lloj bibliotekës kur...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Indeksimit Dhe Regjistri

Windows Indeksimit të shërbimit dhe të regjistrit të pastër janë të lidhura shumë ngushtë. Windows indeksimit të lejon sistemi të gjetur dhe për të drejtuar fotografi dhe programet e shpejt dhe me efikasitet. Në botën e kompjuterit gjuhë dhe zhargon, ju do të vijnë nëpër një term i njohur si sistemi i regjistrit. Kjo është një bazë qendrore të të dhënave që sistemi përdor në mënyrë efikase për të kandiduar në sistemin operativ pa pengesa dhe hitches. Kjo është një bazë të dhënash, që ruan informacion të tilla si të dhënat që kanë të bëjnë me...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të Siguruar Optimale Informatikë Me Dritare Vista Regjistrit Cleaner

Dritare Vista regjistrit të pastër është projektuar për të punuar me e sistemit operativ Windows Vista dhe për të mbajtur PC regjistër të përditësuar dhe të pastër, duke ju dhënë përfundimtar informatikë përvojë. Me prezantimin e Windows Vista, versioni i fundit i sistemit operativ Windows, Microsoft ka shkuar një hap më tej në GUI front. Nëse ju keni marrë PC tuaj çohej për Windows Vista dhe instaluar sistemi operativ, ju jeni me siguri duke i madh informatikë eksperienca me e re...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Është Classid

Para se të shkoni përpara dhe shkarko regjistrit të pastër, e të kuptojnë përse është e nevojshme. Si një web faqe ngarkesa në sistemin tuaj, mund t'ju kërkohet të instaloni disa ActiveX komponentët e para faqe mund të jetë plotësisht e shkarkuar. Kjo është mënyrë që të shfletuesit mund të interpretuar ActiveX komponentët dhe të shfaqin ato siç duhet në sistemin. Kjo vetëm do të ndodhin vetëm nëse kontrollet e përdorura në web faqe nuk ishin tashmë në sistemin e. Nëse refuzoni leje për instalimin, faqe wi...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Është MDI – Media Indeksi I Dorëzimit?

[object Window] - Mediat Dorëzimit Indeksi Media Indeksi i Dorëzimit është një standard i hapur për përdorim në sigurimin e cilësisë së IP video sistemet. MDI është projektuar për të trajtuar problemin e monitorimit IP-mishëruar video sinjale të jetojnë në një sistem. RFC ([object Window] 4445) për MDI, detajet e technicalities e kësaj në thellësi, por çështja se si kjo vlen edhe për sistemet e vërtetë është më e dobishme për shumë njerëz, dhe ky është synimi i këtij neni. Problemi: Problemi themelor kur dërgimin e IP...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Një Nintendo Wii Deng Është Një One Stop Shop

Deri më tani, ju me siguri keni dëgjuar të re revolucionare video lojë platformë, Nintendo Wii. Ndryshe nga çdo gjë që ka ardhur para se të, Wii e bën lojtarët pjesë e lojës revolucionare e saj të ri të sistemit të kontrollit. Wii kontrollues është një wireless telekomandë që ndjen lëvizjet në tri dimensione. Që të largët teknologji të ndjerë ju lejon të shmangin konvencionale butonat dhe qëndrimi që janë standarde për video lojëra për dekada të tëra. Në vend të kësaj, e pushin...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çdo Kompjuter Mund Të Jetë Një Film Makinë Me Dvd Burner Hardware

Në këtë kohë, DVD Burner hardware mban një vend të popullaritet të madh në industrinë e teknologjisë. Tani standarde fare në pothuajse çdo lloj i kompjuterit dhe laptop, DVD Burner hardware dikur ishte konsideruar si diçka e një mrekulli. Përdoruesit tani e kanë më të ri të funksioneve në dispozicion të tyre, që të zgjeruar gëzimin e tyre makinë që është bërë e mundur nga ky hardware. Kjo ka rezultuar në më të madhe suksesin komercial të makinës. Në mënyrë që të kopje të informacionit nga një DVD disk për të ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Bëni Tuaj të Windows Vista PC që të Kandidojë më të Shpejtë Me Dritare Vista Regjistrit Cleaner

Dritare Vista regjistrit të pastër është një Vista compatible regjistrit të pastër, e pastron kompjuterin tuaj regjistrit të vjetëruara dhe të padëshirueshme të hyra, duke e bërë PC tuaj të kandidojë më të shpejtë. Para se të fillojmë diskutimet tona në Dritaren Vista regjistrit cleaner, le të marrë një vështrim në funksionet e regjistrit dhe duhet të regjistrit pastrim software. Nga Windows 95 [object Window], Microsoft prezantoi regjistrit në sistemin operativ për të ruajtur informacione të rëndësishme në lidhje me hardware dhe software configura...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Rëndësia E Një Regjistër Të Pastër

Me të vazhdueshëm të përdorimit të, regjistri merr bllokuar me padobishme dhe lidhjet e fotografi. Në fakt regjistrit është skanuar çdo kohë ekziston një kërkesë për informacion, dhe këto të padobishme e të dhënave të ngadalësojnë procesin. Një efektiv të regjistrit të pastër mund të ju ndihmojë të merren me një problem të tillë. Për të kuptuar rëndësinë e një regjistër të pastër, le të na kuptojnë se sa e Windows punës. Windows ka një bazë të të dhënave që është përdorur për të ruajtur sistemin e informacionit, cila është e nevojshme për të konfiguruar operativ s...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Gjithkush Duhet Të Dini Rreth Regjistrit Pastrues

Çfarë Regjistrit Pastrues A? Një Regjistër të pastër mund të jetë një nga më të rëndësishme PC shërbimet që ju keni në arsenalin tuaj të programeve të mirëmbajtjes për windows sistemin tuaj operativ... E regjistrit në kompjuterin tuaj është vend qendror brenda Windows, ku të gjithë të rëndësishme të dhënave në lidhje me çdo program të instaluar në kompjuterin tuaj është ruajtur...e të dhënave të domosdoshme për mbarëvajtjen e PC tuaj. Që kompjuter të ri ju sjellë në shtëpi një kohë më parë ndoshta nuk është vrapuar aq shpejt sa herë wa...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të Mësuar Në Lidhje Me Windows Vista Regjistrit Cleaner

Vetëm mbani në mend, ju mund të mbani vista sistemit është i përsosur operativ shtetit nga rregullisht pastrimin atë dhe të Regjistrit të Pastër është një nga mjetet që do të ju ndihmojë të bëni në mënyrë. Aplikimi mesazhet e gabimit janë ulur duke rritur shpejtësinë e Vista sistemit operativ si dhe performanca e saj. Adware dhe Spyware lënë pas një e tërë numër të madh të gabimeve që i Regjistrit të Pastër, e heq. Prandaj, për një të plotë dhe të sigurt përvoja Vista, merrni një Windows Vista Regjistrit Cleane...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Zgjedhja E Së Drejtës Motherboard – Një Blerës Udhëzues

Kur është fjala për zgjedhjen e drejtë Motherboard, ju mund të dëshironi të filloni duke gjetur saktësisht se çfarë një Motherboard është dhe çfarë është ajo për të. Një motherboard është pjesa kryesore e kompjuterit tuaj, nëse ju keni ndonjëherë e hapur deri kulla tuaj apo tru, si unë si për të thirrur atë. Motherboard është i madh qark bordit të bashkangjitura në rast. Motherboard është trurit që ndihmon në hard drive tuaj për të treguar kompjuter çfarë duhet të bëni. Të gjithë përbërësit kryesorë të kompjuterit tuaj janë bashkangjitur mo...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për të Rregulluar Windows XP Gabimet

Windows XP është bërë shpejt një nga më të popullarizuara të sistemeve operative kompjuterike në planet! Por ekzistojnë aq shumë me gabimet dhe problemet që mund të ndodhin në Windows XP si janë yjet lart në qiell duket... Kështu që ne jemi duke shkuar për të ju tregojnë se si në mënyrë efektive për të Riparuar Windows XP më poshtë! Një nga tiparet më të mira të Windows XP është ndërtuar në funksion të riparimit! Në versionet e mëparshme të Windows, riparimi i një sistemi operativ gabim zakonisht do të thoshte formatimit dhe reinstalling qo...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Wat Është MDI – Media Indeksi I Dorëzimit?

[object Window] - Mediat Dorëzimit Indeksi Media Indeksi i Dorëzimit është një standard i hapur për përdorim në sigurimin e cilësisë së IP video sistemet. MDI është projektuar për të trajtuar problemin e monitorimit IP-mishëruar video sinjale të jetojnë në një sistem. RFC ([object Window] 4445) për MDI, detajet e technicalities e kësaj në thellësi, por çështja se si kjo vlen edhe për sistemet e vërtetë është më e dobishme për shumë njerëz, dhe ky është synimi i këtij neni. Problemi: Problemi themelor kur dërgimin e IP...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group
1 / 71234567[object Window]
Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group
GVMG - Vendi i Botimit Lista : Le të ndajnë artikullin me ju rreth World Wide Web

Afganistan | Afrika | Shqipëria | Algjeri | Andorra | Angolë | Antigua dhe Barbuda | arab | Argjentina | Armeni | Australi | Austri | Azerbaixhan | Bahamas | Bahrain | Bangladesh | Barbados | Bjellorusi | Belgjikë | Belize | Benin | Butani | Bolivi | Bosnja dhe Hercegovina | Botsvanë | [object Window] | Bullgaria | Burkina Faso | Burundi | Kamboxhi | Kamerun | Kanada | Cape Verde | Çad | Kili | Kinë | Kolumbi | Komora | Kongo | Kosta Rika | Kroacia | Kubë | Qipro | çek | Republika Çeke | Darussalam | Danimarkë | Djibouti | Dominican | Republika Dominikane | Timori Lindor | Ekuador | Egjipt | El salvador | Eritrea | Estoni | Etiopi | Fiji | Finlanda | Francë | Gabon | Gambia | Gjeorgji | Gjermani | Gana | Britania E Madhe | Britania E Madhe(Mbretëria e BASHKUAR) | Greqia | Grenada | Guatemala | Guine | Guinea-Bissau | Guyana | Haiti | Honduras | [object Window] | Hungari | Islandë | Indi | Indonezi | Iran | Irak | Irlandë | Izraelit | Itali | Breg Fildishit | Xhamajka | Japoni | [object Window] | Kazahstan | Kenia | Kiribati | Kosovë | Kuwait | Kirgistan | Laos | Letoni | Liban | Lesoto | Liberi | Libi | Liechtenstein | Lituani | Luksemburg | Makao | Maqedoni | Madagaskar | Malawi | Malajzi | Maldives | Mali | Maltë | Marshall | Martinique | Mavritani | Mauritius | Meksikë | Mikronezi | Moldovë | Monako | Mongoli | Mali i Zi | Marok | Mozambik | Myanmar | Namibia | Nauru | Nepal | Holandë | Neves Augusto Nevis | Zelanda E Re | Nikaragua | Niger | Nigeri | Korea e Veriut | Irlanada veriore | Irlanada veriore(Mbretëria e BASHKUAR) | Norvegji | Oman | Pakistan | Palau | Territori palestinez | Panama | Papua Guinea e Re | Paraguaj | Peru | Filipine | Poloni | Portugali | [object Window] | Qatar | Bashkim | Rumani | Rusia | Rwanda | Saint Lucia | Samoa | San Marino | Sao Tome dhe Principe | Arabia Saudite | Senegal | Serbia | Seychelles | Sierra Leone | Singapor | Slovakia | Slovenia | Salomoni | Somalia | Afrika e Jugut | Korea E Jugut | Spanjë | Sri Lanka | Sudan | Suriname | Swaziland | Suedi | Zvicër | Arab sirian | Tajvan | Taxhikistan | Tanzania | Tajlandë | Togo | karrocë me dy rrota | Trinidad dhe Tobago | Tunizi | Turqi | Turkmenistan | Tuvalu | SHBA | Uganda | Mbretëria e BASHKUAR | Ukrainë | Emiratet e Bashkuara Arabe | Mbretëria E Bashkuar | Shtetet E Bashkuara Të Amerikës | Shtetet E Bashkuara Të Amerikës(SHBA) | Uruguay | Uzbekistan | Vanuatu | Vatikan | [object Window] | Bolivar Venezuelës | Vietnam | Vincent | Jemen | Zambia | Zimbabve | GDI | Global Domains International, [object Window]. | Manual GDI Regjistrohu Gjuha - GDI Llogaria Guide Setup Gjuha | Freedom.WS | WEBSITE.WS | .WS Domain | .WS Domain Affiliate | Dot-ws flluskë | flluskë dot-com | Dot-ws boom | Dot-com boom | Të ardhurat për Life | Website GDI Earth | Global WebSite Earth | Global Artikuj WebSite |

Bi Mato rënie sy