[object Window] – 10 Arsyet Për të Zgjedhur Dynamics CRM

1 Të njohur të shikoni dhe të ndjehen të MS CRM. MS Dynamics CRM shtrihet Outlook prandaj trajnim të kërkuar për të përdorur Dynamics CRM është minimale.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ajo Është e Lirë Të Ajrit Satellite TV?

Të lirë në ajër satellite TV është një term i përdorur në përshkrimin sinjalet satelitore që ju mund të ligjërisht të kapur me televizorit tuaj, edhe pa një abonim. Ndryshe nga zakonshëm programimit, të lirë në ajër satellite TV nuk encrypt sinjalet e. Në vend të kësaj, ai përdor standardin MPEG-2 për të shifroj të marrë sinjale. Të lirë në ajër satelitore programimit transmeton duke përdorur C-band (një frekuencë të alokimit të përdoret për komunikimet satelitore që përdor 5.925 për 6.425 GHz për uplinks dhe 3.7 për 4.2 GHz për të bërë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window] – Çfarë Është Kjo?

Nëse ju nuk janë deri në datën e teknologjisë, ju mund të pyesin se çfarë një DVD burner është. Një DVD burner është një pajisje të ruajtjes se është optik dhe ajo vjen standart me pothuajse të gjithë kompjuterat sot dhe brenda disa viteve të fundit. Ata shkruajnë për një të veçantë optik media që janë të thirrur DVD-ROM-e, dhe ata në fakt mund të ruajtur sa më shumë të 4.7 gigabajt në një disk të vetme. Ju gjithashtu mund të blejnë DVD burners që janë të qëndrojë vetëm, dhe ju mund të lidheni tyre për të Dixhital Video Recorders, si dhe. Për th...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Duan Të shohin Filma Në Tuaj PSP?

Sony PSP u zhvilluar fillimisht për të luajtur prerjes video lojra. Kjo është ajo që PSP mund të bëjnë më mirë. Ajo ka marrë shkëlqyer të shfaqur dhe cilësi të shëndosha dhe një media e quajtur e umd (Universal Media Disk) për ruajtje të dhënash. Por përveç luajtur lojra zhvilluesit kishte një të ftohtë të aplikimit për konsol në mendje: Duke shikuar filma dhe videoklipe. Shfaqja e PSP ka përsosur 'të gjerë-screen' format për të shfaqur aktuale filmat e tyre të plotë të gjerë ekran në formatin. Kjo rezulton ou...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të Gjitha Në Lidhje Me Adobe Photoshop

Adobe Photoshop është moderne standarde në digital photography. Tani, edhe fotografë amator shumë mirë mund të prodhojë rezultate që mund të jenë të përshtatshme në krahasim me ato të marra nga profesionistë. Adobe Photoshop është një post-prodhimit të imazhit mjet që me siguri do të të ndihmojë të bëjë hile. Në 1987, vëllezërit John dhe Thomas Knoll zhvilluar një softuer të veçantë për post-përpunimi i fotove. Pasi që, shpikësit e kuptuan se nuk është e habitshme potencialin e tyre të zhvilluar bashkë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për Të Zgjedhur Më Të Mirë Telefonin Celular Plan

Pazar rreth e rrotull për një telefon celular të planit mund të shpejt të bëhet një ushtrim në të tedium dhe konfuzion. Peshon faktet e të kuptoj se cilat plan është më i miri që mund të ndjehen si kjo kërkon një diplomë në shkencë me raketa. Për fat të mirë, nuk janë pak gjërat kryesore kushdo mund të shikoni për të siguruar planin që marrin është një nga më të mirë atje për të përmbushur nevojat e tyre. Disa prej gjërave për të parë për të përfshijë: * Çmimi struktura. Ky është vendi ku gjërat kanë tendencë për të marrë një pak konfuze. Çmimi struktura...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Ipod Gjenerata

Origjinal iPod (mp3, mp4 player) futur në 23 Tetor 2001 shënoi para iPod brez, dhe e fundit iPod futur në 12 Tetor 2005 shënoi pestë iPod brez, e cila me pas u rishikuar me një rishikim iPod model në shtator 2006, shpesh të referuara si brezi 5.5. Vini re se gjeneratat janë përmendur në lidhje me modelin me emrin dhe jo me referenca për datën e lëshimit. Për një kuptim më të mirë rreth iPod gjenerata, kontrolloni...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Nintendo WII Pajisje të Bëjë Tuaj WII të Plotë të Lojrave të Sistemit

Pra, ju keni vendosur për të blerë nxehta gjë të re në video lojrave; Nintendo Wii. Kur e keni blerë tuaj Wii sistemit ju do të keni gjithçka ju duhet për të plug në dhe të fillojnë të luajnë, duke përfshirë Wii Sport, një lojë që ofron një mënyrë e madhe për të mësuar se si të përdorin Wii sistemet revolucionare, lëvizje ndjerë, kontrollorët. Megjithatë, Nintendo Wii nuk përfshin gjithçka që ju nevojitet për të maksimizuar fitimet tuaja përvojën e lojrave, dhe kjo është arsyeja pse ka disa duhet të ketë Nintendo Wii...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

[object Window] – Martin’s Shqyrtim të Shpejtë

[object Window] - Të gjitha tiparet nën diell Me një dual-rrëshqitje të projektimit dhe elegant llokum-dhe-silver ngjyrë të skemës, Nokia N95 paketat një shumë karakteristika në një mënyrë të drejtë paketë të vogël. Youd presin atë për të peshojnë më shumë se ajo e bën vetëm 120g e telefonit, matja e 99mm x 53mm x 21mm. Rrëshqitur në telefon poshtë zbulon tastiera tradicionale, ndërsa rrëshqitur në drejtim të kundërt ju jep juve akses të multimedia kontrollet. Në tastierën alfanumerike është ngritur pak, dhe përgjegjëse...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Satellite TV Enëve të Vijë Në Tre Shije

Ka tre kryesor satellite TV enët në përdorim nga kompanitë që ofrojnë nivele të ndryshme të shërbimit nga rreth katër satelitë orbital. Ndryshe nga VETË gostive nga vitet e shkuara, ju nuk keni për të gatuaj enët e këtyre në furrë dhe japin më shumë ushqim për të menduar se çdo gjë tjetër. Që të satellite TV enët që ju përdorni do të varet nga lloji i shërbimit që ju dëshironi dhe marrësi ju jeni duke përdorur. Më të njohura Direct TV është gjellë 18-inç të rrumbullakët që punon me një ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

PHP Në Një Fjalë

Nëse ju keni kaluar pjesën më të mirë të viteve të fundit në Internet, ju mund të tashmë kanë chanced mbi termi PHP. Ju mund të keni hasur edhe përkufizimi: një server-side scripting gjuhë. Por çfarë saktësisht do të thotë? Dhe më e rëndësishmja, çfarë përdorimi mund të jetë për ju si aspirant Web developer ose Web designer? Duke shkuar prapa në përkufizimin për një kohë të shkurtër, PHP është me të vërtetë një server-side scripting gjuhë që zakonisht është përdorur në krijimin e Web dinamike...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Përdor Për Një Teleskop Kamera

Ju mund të gjeni përdorime të shumta për një teleskop kamera, nëse ju duken mjaft larg. Me të vërtetë, teleskopët vetë kanë qenë rreth e rrotull për një kohë të gjatë, derdhje dritë mbi misteret që janë sipër nesh. Për vite dhe vite, njerëzit kanë qenë duke përdorur teleskopët për të regjistruar qiell natën. Në të kaluarën, ky incizim është bërë me një stilolaps dhe letër, dhe njerëzit do të nxjerrë atë që ata i panë dhe i krahasoni me të tjerët. Tani, natyrisht, ne kemi teleskopi i kamerave të cilat na lejojnë të bëjmë shumë më mirë. Me telesco...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Krye 10 Celular Sfondi Temat

Teknologjia e moshës është konsideruar nga shumë si një prej më të ftohtë dhe të papërcaktuar. Me komunikimit pajisje që lejojnë për kaq shumë njerëz për të bashkëvepruar ndonjëherë pa takim ballë-për-ballë, ky reputacion mund të jetë vetëm edhe fituara. Kur është fjala për telefonat celularë, megjithatë, ka shumë mënyra për të ndihmuar të bërë të personalitetit të shkëlqejë. Individualizuar telefonin celular wallpaper është një mënyrë të tillë. Duke lejuar një person për të marrë një objekt që është shumë themelore, i mërzitshëm dhe madje edhe pak të ftohtë dhe impe...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për Të Blog Në Historitë E Lajmeve

Blogging lajme të reja si ato të ndodhin është një nga më emocionuese dhe e diskutueshme aplikimet e teknologjisë së blogerët kanë zbuluar. Një gjë që e bën blogosfera në mënyrë aktive është fakti se ajo është e mundur për të rinovuar një blog menjëherë, kështu lajmeve në blogjet ka tendencë të jetë më aktuale se lajmeve në letër, ose në televizion. Ndryshe nga lajmet e ofruara nga këto media të tjera, një lajm që duket në blogjet nuk kanë për të udhëtuar përmes një serie të redaktorët dhe adm...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Gjetja Telefonin Celular Marrëveshje Që Punon Për Ju

Ne kemi të gjitha në një kohë ose në një tjetër kishin përvojë me duke u përpjekur për të deshifroj dhe të kuptojnë një fatura e telefonit. Akuzat Extra, kostot e fshehura, dhe të pashpjegueshme overages kanë të gjithë të hutuar na periodikisht. Por kur fiks telefonat ishin të gjithë ne e kishte të shqetësohen për, tonë zhgënjimin ishte që të paktën të mbyllur. Por tani, me ardhjen dhe i rëndësishëm përdorimi i telefonave celularë, ne kemi një ligj për të deshifroj. Dhe kur ju nuk jeni tërësisht të arsimuar rreth planit që ju po paguajnë për, ju mund të lehtë të jetë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Krijimi i NJË CRM marrjen e të Dhënave të Procedurës Listë

Numri një arsye pse sistemet CRM të dështojë për shkak të dobët të cilësisë së të dhënave ende ajo nuk duhet të jetë në këtë mënyrë. Kur bëhet fjalë për të dhënat e mbeturinave në është e barabartë e mbeturinave jashtë kështu që nëse informacioni që janë të shpëtuar nuk është i saktë rezultatet dhënë përsëri nuk do të jenë të sakta. Ka shumë mënyra për të siguruar që kjo nuk ndodhë dhe një prej tyre është krijimi i një CRM marrjen e të dhënave të procedurës listë. Gjëja më e mirë që mund të bëni është të mbajë një takim me stafin me ata që përdorin programin dhe të hash nga w...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Teatër Në Shtëpi Folësit Të Kapur Audiencën

Home teatro janë kapjen e një përqindje të madhe të shtëpive në nivel global. Ajo është një vend për familjet që gëzojnë fun origjinal teatro, në shtëpi ku ju mund të shikojnë filma, televizion, programe, ose në shtëpi video. Në hartimin e teatër në shtëpi duhet të bëhet në mënyrë të tillë që çdo komponent nga shtrojë për teatër në shtëpi folësit duhet të japin një skenar origjinal të vërtetë teatrot. Teatër në shtëpi Folësit teatër në Shtëpi folësit të luajnë një rol të rëndësishëm në s... Home teatro janë kapjen e një përqindje të madhe të shtëpive në nivel global. Ajo është një vend për familjet që gëzojnë fun origjinal teatro, në shtëpi ku ju mund të shikojnë filma, televizion, programe, ose në shtëpi video. Në hartimin e teatër në shtëpi duhet të bëhet në mënyrë të tillë që çdo komponent nga shtrojë për teatër në shtëpi folësit duhet të japin një skenar origjinal të vërtetë teatrot. Teatër në shtëpi Folësit teatër në Shtëpi folësit të luajnë një rol të rëndësishëm në s...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Hapur Telefonin Celular Pyetje Dhe Përgjigje

Ka shumë lëvizje në industrinë e komunikimit përreth hapur telefonin celular modele. Me shqetësime në lidhje humbur paratë në telefonat e shtrenjtë që do të punojnë vetëm me një zgarë dhe një dëshirë për transportueshmëri, këto faqe janë duke fituar në popullaritet. Ende, shumë njerëz nuk e dinë se çfarë hapur telefonin celular modelet janë dhe si të përdorin ato në qoftë se ata kanë ato. Le të marrin një vështrim në disa nga pyetjet më themelore dhe përgjigjet e tyre përreth këto faqe. Çfarë është ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Duke ndryshuar Mënyrën se si Ne Të Dëgjoni Muzikë Me MP3 Music Player

Jo aq shumë kohë më parë shumica prej nesh, të cilët janë të vjetër të mjaftueshme për të kujtuar ndoshta kishte një koleksion të vinyl albumet që reflektohet tonë të gjerë shije në muzikë. Të tilla teknologjisë ishte e gjitha ne e dinim dhe, me ndihmën e një gramafon, ne mund të shijuar këngët tona, pa pasur nevojë të presim që ata të vijnë në radio. Sot, teknologjia është aq e ndryshme që ajo mezi i ngjan vetë saj të mëparshëm. Të dashuruar muzikë e sotme të kryer rreth portativ pajisjet që të ruajë të gjitha e tyre të preferuar, këngë, në një pjesë të equi...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Top Internetit Optimizimin E Shqyrtimit Software

Le të përballen me atë.Duke filluar një website të ri me shpresën e arritjes së një sasi të madhe të shënjestër të vizitorëve është një detyrë shumë e vështirë. Kjo është kryesisht për shkak të faktit se një ka për të shkuar për të bërë lidhjen e kapaciteteve në mënyrë që të fitojnë më të lartë faqe renditet e, e cila në fund do të rezultojë në më të mirë renditjen search engine, dhe më në fund më e trafikut në shënjestër.Link building është një pjesë thelbësore e internetit optimizimi.Ndërtimi i backlinks për të marrë një të rangut më të lartë në motorët e kërkimit mund të jetë një detyrë e lodhshme unë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Përparësitë E Përdorimit Të Një Administrate Anëtarësim Software

Kur organizata juaj është ende e re, ju ndoshta nuk do të keni ndonjë problem menaxhimi i anëtarëve dhe aktivitetet e tyre. Megjithatë, pasi organizata juaj fillon të rritet, ju mund të keni disa vështirësi në mbajtjen e bazës së të dhënave tuaja duke përdorur vetëm një e thjeshtë stilolaps dhe letër të sistemit ose një bazë të programit të përfshirë në tuaj Mac ose PC. Kur kjo ndodh, gjëja më e mirë për të bëni është të përdorni një anëtarësim të administratës software. Çfarë është një anëtarësim të administratës software? Një anëtarësim admini...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Është Broadband TV Satelitor?

Mbi 50 komunikimet orbitën e satelitëve të drejtpërdrejtë mbi tokë, cilat janë spaced rreth dy deri në tre gradë përveç. Pasi që këta satelitë të orbitën e tokës pikërisht në të njëjtin shpejtësinë dhe drejtimin si toka rrotullohet, e satelitëve të mbetet i fiksuar në një vend duke e bërë të lehtë për ju për të marrë sinjale. Çdo satelit mund të mbulojnë vetëm rreth një e treta e tokës, sepse kjo është e vetmja zonë e dukshme nga satelitët pozita. Në mënyrë për të caktuara broadband satelli...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Blogging Për Adoleshentët!

Çdo ditë, blogs janë krijuar nga njerëz të të gjitha moshave dhe nga të gjitha sferat e jetës, por kur është fjala për blogim, teen shkrimtarët janë me të vërtetë në prerjes avantazh të lëvizjes. Sepse sot të rinjtë janë gjenerata e parë e njerëzve që janë rritur duke përdorur internetin në çdo fazë të zhvillimit të tyre, shumë të rinjtë kanë një dukje të lindur ndjenjën e si të përdorin teknologjinë web për të shprehur tyre të brendshme mendime dhe ide të. Më të vjetër shkrimtarët shpesh përjetojnë një lloj i lir...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Web Konferencës: Duke E Bërë Takime Virtuale

Bota e biznesit është ndryshimi me hapa të mëdhenj në sajë të rritjes së përdorimit të teknologjisë në jetën e përditshme. Fokusi sot është tek shpejtësi, shpejtësia, dhe, edhe më shumë shpejtësi. Arsyeja për këtë të mëdha të stresit në shpejtësi? Kjo është frika se disa të tjera konkurrenti mund të ecin jashtë me një biznes fitimprurës marrëveshje. Si konkurrenca vazhdon të ngrohjes deri në botën e biznesit, si rivale kompanitë janë të lindur, bashkohen apo ndahen, dhe si i ri dhe inovacionet më të reja të çojë në rritje të okb-së...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Rrjeti I Voip Sistemit

VOIP është një teknologji të avancuar që përdoret si një nga mënyrat e telekomunikacionit. Ajo ka krijuar vet hapësirë në botën e telekomunikacionit. Faktori kryesor përgjegjës për funksionimin e VOIP sistemi është në lidhje broadband internet e cila është bërë një problem shqetësues për konsumatorët që nuk ka të duhur të mbulimit të rrjetit. Prandaj, shumë VOIP ofruesit e shërbimeve janë duke punuar shumë për të rritur mbulimin e rrjetit në mënyrë maksimale përqindja e VOIP ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Përdorimi I Fotove Tuaja Si Ekran-Ruajtëse

Të Nderuar Zonja Kompjuter, Ju lutem mund të më tregoni se si për të marrë fotografitë e mia në kompjuterin tim si ekran-ruajtëse? Faleminderit, Nancy Dashur Nancy, Për të marrë filluar vendosja e fotografive tuaja si ekran-ruajtëse, ju duhet dy gjëra në vend. Parë, ju duhet të keni fotografi të ruajtura në hard drive tuaj, mundësisht në "Fotot E Mia" dosje në XP, ose "Fotografitë" dosje në Vista. Gjëja e dytë që ju duhet është që të ketë ose Windows XP apo Vista në kompjuterin tuaj, pasi kjo nuk do të punojë në W...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Shikuar Satellite TV Kanadez

Industrinë televizive ka kaluar nëpër shumë ndryshime. Imagjinoni në fillim të televizionit. Momentet që keni parë në TELEVIZOR nuk kishte asnjë mënyrë e në të vërtetë duke u regjistruar. Ata u transmetuar live, dhe drejt e në shtëpinë tuaj. Ky ishte një zbulim i madh, si radio, përveç me zë. Ka shumë mënyra se televizioni ndryshoi fytyrën e çfarë po ndodh në botë. Megjithatë, teknologjia ndryshoi shpejt. Së pari ju ishin në gjendje për të parë të regjistruar imazhe. Pastaj, ju keni qenë një...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Duke E Bërë Më Të Dalë Nga Një Dyqan Foto Video Tutorial Se Çfarë Mund Të Ofrojë?

Në botën e sotme të kompjuterëve, ajo do të duket kaq e pamundur në qoftë se ju nuk e keni degjuar Adobe Foto Shop. Ajo përshëndet në mesin e më të rëndësishëm për programet e sot, të qenit lider foto-përpunimit dhe graphics software në treg. Të mësuarit se si të përdorin këtë program është tashmë një kusht i domosdoshëm për këdo që dëshiron për sipërmarrje në dixhitale e artit pamor. Është prandaj nuk është për t'u habitur pse ka tonelata me foto shop mësime atje. Njerëzit me të vërtetë duan të mësojnë se si të përdorin pro...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Nevoja Për Adware Dhe Spyware Blocker

Nuk është ky një ligj nxënës i shkollës tezën e të cilit është rreth pastrimit të parave kështu që shpesh herë ajo do google termi për të dalë me një gati listën e referenca online. Ky doli të jetë e dobishme të saj dhe për të gjithë procesin e të shkruarit e saj letër. Pas disa muajve të bërë kështu, ajo u përball me probleme si duke u drejtuar për një të pazakontë faqe krejtësisht nuk janë të lidhura me pastrimin e parave në çdo kohë ajo lloje të njëjtat fjalë http://www.las8.com Në fillim ajo mendoi se ishte vetëm një...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Lloje Të Ndryshme Të Pajisjeve Voip

VOIP telefoni është një formë e fundit e teknologjisë e cila ka provuar të jetë e suksesshme e një mode e telekomunikacionit. Kryesore të pajisjeve të nevojshme në operacionin e saj është një "Lidhje Broadband Internet" së bashku me telefon, telefoni përshtatësin, jack telefon, DSL ose modem kabllor, dhe një kompjuter. Lidhje Broadband internet është një lidhje neto që posedojnë me shpejtësi të lartë. Roli I Internetit Broadband Në Lidhje Telefonike VOIP Shërbimet Broadband internet luan një rol të rëndësishëm në t...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Teleskopi Dylbi Të Siguruar Qartësi Më Të Mirë

Dallimi në mes të një teleskop dhe teleskopi i saj është me një sy. Me një teleskop ju kolegëve përmes lenteve me një sy dhe me teleskop dylbi mund t'i përdorësh të dyja. Përveç kësaj, teleskopi i saj janë të ngjashme me tradicionale dylbi, vetëm me një shumë më të gjatë focal length. Ai ka thënë se një person mund të shihni më shumë në qiell me një të mirë palë dylbi se sa me një të lirë teleskopi, dhe teleskopin e saj janë të dizajnuara me yll fokusuar në mendjen e me gjerë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Për Të Siguruar Sigurinë Me Sistemet E Sigurisë Cctv

Në këtë ditë dhe moshë, ju nuk mund të jenë tepër të vetëkënaqur për sigurinë e shtëpisë tuaj. Krimi është më i madh kudo, dhe madje edhe në zonat më të sigurta nuk janë kursyer. Parandalimi i krimit është thuajse e pamundur feat. Megjithatë, krimi zbulimin kryesorë të prokurorisë nuk është, faleminderit për sistemet e sigurisë CCTV. Survejimi CCTV Përcaktuar të Paturit e një CCTV të sigurisë të sistemit për mbikqyrje video dhe jetojnë qëllime të monitorimit është si të paturit e një të tërë televiziv të rrjetit të përkushtuar për sigurinë e juaj...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Duke folur CCTV Kamera: Mbrojtja Apo Ndërhyrje?

Sot bota jonë është varur në një shumë ekuilibër delikat mes të mirës dhe të keqes. Që nga fillimi i mijëvjeçarit të ri, ne kemi qenë të kapluar nga një shumë të frikësuar dhe forcë e fuqishme; Frika- tv. Ajo është e përgjithshëm të besimit që ka njerëz të cilët janë duke luftuar për të zhdukur këtë frikë dhe ata luftuar për të embed atë më të thellë dhe më të thellë në psikologjinë e njeriut. Qeveritë në mbarë botën janë duke bërë përpjekje që disi të eliminuar këtë element të frikës nga jetën tonë të përditshme. Nëse përpjekja...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Përdor Nga Silikoni

Sealants në ndërtimin ndërtimin dhe mirëmbajtjen Cements e pjesës së silikoni janë të përditshme të përdorimit të vulës boshllëqet, nyjeve dhe të çara në ndërtesat. Silicones janë me bollëk në dispozicion për këtë qëllim, në aspektin profesional, si dhe kategoritë me detaje. Trajtimi i një pjese të silicones nga thithjen lagështi e atmosferës, e cila ndihmon në profesionale instalimit. Për të bërë një shumë e butë silikoni përbashkët, në mënyrë të pavarur për të maskuar skajet me bendin, nëse pr...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Samsung Telefonin Celular Modele Të Marrë Rreth

Është e vështirë të imagjinohet se si njerëzit arritur të marrë në ditët e para telefonat celularë. Mbajtja e personave në kontakt 24 orë në ditë me disa përjashtime këto faqe të ndihmuar biznesin për të marrë bërë, të mbajtur familjet në kontakt të ngushtë dhe të sigurojë një rreze dritë, kur të emergjencave të ndodhë. Një telefon i markës që tenton të dalë jashtë në mesin e të tjerëve në mendjet e shumë është e Samsung telefonin celular. Kompania që e bën Samsung telefonisë celulare ka qenë rreth për një kohë. E themeluar në 1938, kompania është ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për Të Përmirësuar Për Të Microsoft Office 2007?

[object Window] 2007 (i njohur më parë si Zyra 12) është e Microsoft-it më të ri të produktivitetit suite dhe u vihen në dispozicion për publikun në 30 janar 2007. Zyra 2007 përmban përmirësime të shumta mbi të mëparshme Microsoft Office 2003, duke përfshirë reja server-side mjete, zgjeruara besueshmërisë dhe sigurisë, dhe një krejtësisht të ndryshme ndërfaqe të përdoruesit të quajtur "Fjongo" - zëvendësimi i plakjes menutë dhe mjetet bare në e mëparshme Zyra versionet. [object Window] 2007 shkon në qoftë W...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Duke Parë Të Padukshme Me Kamera Infra Të Kuqe

Çdo ditë, kamerat e kapur disa nga më të lë pa frymë pamjet në tokë. E gurgullimë uji si ajo kaskadat poshtë shkëmbinjtë, një zjarrfikës të kuqe u rrit në lulëzim të plotë, një gjethe të lundrues mbi një pellg - këto imazhe janë të ruajtura në memorie dhe në printime me ngjyra, falë kamerave. E njëjta nuk mund të thuhet e kamera infra të kuqe, megjithatë. Kamera infra të kuqe nuk fotografimin e imazheve në mënyrë që ne shohim ato në jetën reale. Në fakt, fotot që kamera infra të kuqe të prodhojë madje mund të duket e çuditshme, [object Window].

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Mbrojtja E Fëmijëve Privacy Juaj

Për mbrojtjen tuaj, të fëmijëve privacy është ndoshta, arsyeja më e rëndësishme në botë të jetë i njohur me hapat e nevojshëm për të parandaluar probleme me privatësinë e pushtimit. Ndërsa fëmijët nuk janë domosdoshmërisht objektivat e vjedhjes së identitetit ata janë jashtëzakonisht të ndjeshëm për t'u bërë objektivat e më tinëzare për krime që fillojnë me kryesi të mësuarit e identitetit të fëmijës tuaj. Të kuptuarit se si chat dhomat dhe email punës mund të ndihmojë prindërit të mësojnë fëmijët që të sillen në mënyrë të sigurtë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Telefonat Celularë: Duke E Bërë Botën Më Të Vogël

Në fushën e komunikimit është duke përjetuar një pjesë të madhe të reja ndryshimet që janë duke krijuar një fshat global. Para shpikjes së telefonit, ajo ishte e paimagjinueshme që një mund, ndonjëherë në të vërtetë flisni me dikë edhe njëzet kilometra larg. Në botën e sotme, ne nuk mund të sjellë edhe veten në pasqyrë çfarë jete do të jetë si në qoftë se ne nuk mund të flasë në të gjithë oqeanet dhe kontinentet. Më pak se njëzet vjet më parë, një telefon ishte ngjitur në një mur dhe mund të lëvizin vetëm sa th...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Automatikisht Kontrolloni Drejtshkrimin Tuaj Në Oe

Të Nderuar Zonja Kompjuter, Para kompjuteri im shkoi në dyqan, kur unë klikuar në butonin dërgo në Outlook Express email nuk do të kontrolloni autimatically drejtshkrimin e cila ishte një ndihmë e madhe për mua. Tani ajo nuk do dhe unë do të doja të di se si unë mund të merrni atë përsëri si ajo ishte. Unë kam Windows Xp.

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

CRM i Suksesit Është Në Duart Tuaja

Theres një reja fëmijë në qytet kur është fjala për marrjen e kujdesit të klientëve tanë. Në fakt saj qenë rreth e rrotull për mjaft disa kohë, por sekreti është më në fund të dalë nga kutia dhe tani CRM i suksesit është në duart tuaja. Shumica e mendojnë se bërja e CRM një suksesi është një pak e një shkence, por ajo gjithashtu përfshin një rrezik marrjen shumë! Ka disa fushave kryesore që ju duhet të kujdeset në qoftë se ju doni një të suksesshme CRM. Ju duhet të përcaktoni vlerën tënde propozim në qoftë se ju keni dëgjuar kurrë nga ajo, koha e tij ju u bec...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Foto Blogging Ju Bën Të Parave?

Shumë njerëz mendojnë se foto blogging është më emocionuese lloj blogging që ekziston. Ndërtimin dhe mbajtjen e një foto blog nuk është më e vështirë se sa krijimin dhe përditësimin e një teksti-bazuar blog, dhe shumë njerëz mendojnë se e internetit me shpejtësi të lartë, të plotë-color teknologjisë arrin majën e apelit e saj me transmetimin e imazheve. Postuar fotografi në një blog format në një të përditshme, javore, ose të rastit bazë është një mënyrë e madhe për të shprehur veten, ndërsa arritjen e shikuesve në një...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Të Mësuar Më I Ri Photoshop Cs Duke Përdorur Mësime

Vetëm kur ju mendoni se Photoshop ka kryer mjaft të mahnitshme e bëmat për të mbajtur ju të interesuar, së bashku vjen e saj më të ri baby: [object Window]. Nëse ju keni qenë duke përdorur Photoshop për disa kohë ose janë të reja për të image editing software, ju ndoshta jeni të pyesin nëse ju duhet të marrë KS seri. Mirë, ju duhet të. Adobe është i njohur për të bërë çdo version të Photoshop më të mëdha dhe më të mirë se paraardhësi i tij dhe në qoftë se ju dëshironi të mësoni Photoshop CS sot, këtu janë disa tutorial faqet që ju mund të...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Si Për Të Mbrojtur Kompjuterin Tuaj Kundër Spyware Dhe Adware

Ka kompjuterin tuaj është duke vepruar stragenly kohët e fundit?Le të përballen me atë, rreth 95% e personave që në mënyrë aktive të shfletoj në internet kanë kompjutera që janë të infektuar me spyware.Pra, çfarë është spyware dhe si e bën atë të marrë në kompjuterin tuaj të sistemit.Spyware është vazhdimisht përhapur dhe është infektuar shumë më të kompjuterëve në çdo ditë të vetme. Pra, çfarë është? Programet Spyware vijnë në shumë forma të ndryshme dhe madhësive, por të gjithë kanë disa gjëra të përbashkëta. Spyware infekton kompjuterin tuaj, ndërsa ju shfletoj interne...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Zbulimin E Metaleve Me Busull

Një busull është një instrument i përdorur për navigim. Ajo ndihmon të gjeni një që është e pasur në raport të katër drejtimet e horizontit të bazuara në aftësinë e kompas' gjilpërë pikë për të lidhur veten në tokë e veriut. Busulla e përdor magnetizëm dhe parimet e elektromagnetizmi të jetë në gjendje për të të treguar drejtimin e duhur. Duke pasur parasysh këtë informacion në lidhje me një busull, ajo do të duket se fjala busull është një markë e mirë emër për një metal detektor. Busulla Elektronike prodhon metalike det...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Vjedhjet E Identitetit: Çfarë Të Bëni?

Për të marrë Kopje Tuaj të Kreditit Raport të Dërguar tuaj të kreditit në raportet e ndjekur udhëzimet nga zyrave të kreditit të. Rishikimi i raporteve me kujdes. Shikoni për kreditorët emrat që ju nuk jeni të kërkojë kredi nga. Kontrolloni të dhënat tuaja personale; [object Window], adresa, emri, inicialet dhe informacion punëdhënësit. Mënyrë raportin tuaj të kreditit të paktën çdo tre muaj për vitin e parë e mashtrimit. Disa zona të sigurojë një raport të lirë çdo 12 muaj. Fusha të tjera do t'ju japë disa fr...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

E Hubble Space Telescope Na Sjell Universit

E Hubble Space Telescope ka qenë orbital rreth Tokës dhe i ka borxh emrin e saj për të Edwin Hubble i cili bëri zbulimin e galaktikave që ishte jashtë Rrugës së Qumështit si dhe për krijimin e tij i Hubbles Ligji që llogaritet shkalla në të cilën gjithësia është marrë më të. E Hubble Space Telescope është në gjendje për të dërguar të mprehtë optik imazhet e objekte shumë të largët dhe ka, që duke u nisur në 1990, bëhet astronomys më të rëndësishme të instrumentit. E Hubble Space Telescope ka p...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Adware Dhe Spyware Tillë Një Dhimbje

Spywares dhe adwares janë jo vetëm i bezdisshëm, por më shpesh kanë tendencë për të dëmtuar software në kompjuterin tuaj dhe ndonjëherë mund të shkaktojë edhe disa dëme në tuaj hardware shumë. Këto të bezdisshëm mete kanë bërë një fatkeqësi për shfletuesit të internetit në mbarë botën. Ata kanë bërë një dukuri normale që ne ndonjëherë kanë tendencë të injorojnë, por zoti na ruajt, ne nuk duhet të pranojnë. Spyware është e programeve kompjuterike që spiunët në përdorimin e internetit tuaj. Ajo mbledh shumë personale dhe konfidenciale të informacionit si cr...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Teknologjia E Re Është Shpërthyer Në Kuzhinë

Hyrje Si e bën ideal dixhitale kuzhinë të shëndoshë? Teknologjia është shumë e ndryshuar peizazhin e botës tonë. Çdo gjë është duke u bërë më i përshtatshëm në të profesionit mjekësor, industrinë financiare, botën e argëtuese, etj., pra, pse nuk mund të shihet tonë, kuzhina të jetë e ndikuar si? Ka një numër të rëndësishëm shtesa në prag të lirimit, për shtëpitë tona. Kuzhinë nuk do të lihet prapa në të ardhmen të sensor teknologjisë. Në vijim neni përmban një në... Hyrje Si e bën ideal dixhitale kuzhinë të shëndoshë? Teknologjia është shumë e ndryshuar peizazhin e botës tonë. Çdo gjë është duke u bërë më i përshtatshëm në të profesionit mjekësor, industrinë financiare, botën e argëtuese, etj., pra, pse nuk mund të shihet tonë, kuzhina të jetë e ndikuar si? Ka një numër të rëndësishëm shtesa në prag të lirimit, për shtëpitë tona. Kuzhinë nuk do të lihet prapa në të ardhmen të sensor teknologjisë. Në vijim neni përmban një në...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Çfarë Vjedhjet E Identitetit Mund Të Bëjmë Për Ju

Ne shpesh e marrim liritë për të dhënë. Çfarë ju e dini që jeta të jetë menjeherë mund të ndryshojë në qoftë se ju keni qenë një viktimë e vjedhjes së identitetit. Ndërkohë që ju keni qenë i zënë me ditë-për-ditë jeta e dikujt do të mund të kenë vjedhur informacionin tuaj personal dhe i grumbulluar borxhet ose të kryer mashtrim të gjithë me emrin tuaj. Çfarë ndodh atëherë mund të jetë çdo gjë nga një duke u mohuar të punësimit, kredi apo edhe duke qenë i arrestuar për një krim që ju nuk e kryejnë. Vjedhjet e identitetit është që të rënda. Viktimat e ide...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Një Linjë Teleskop Sjell Star Fokusuar Në Shtëpi

Për të hyrë në Internet, ne duhet së pari të hapur deri tona Internet browser. Kur shfletuesi është i aktivizuar ne mund ose të zgjidhni një tonë të preferuar faqet e internetit, ose të shkojnë në shiritin e adresës dhe të shkruani në adresën e Internetit që ne të dëshironi për të hyrë. Në përgjithësi, kur të shtypur në faqet e internetit adresa ne fillojmë me letra www. Këto iniciale të qëndrojë për World Wide Web. Tani, megjithatë, duke hyrë në faqet e internetit të caktuara, ne mund të shikoni dhe të marrin informata përmes kompjuterëve tonë që e kapërcejnë...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Mund Të Lëngshme Pasqyrë, Teleskopin Të Jetë Një Spërkatje Hit!

Një teleskop është një shikojnë instrument që përdor thyerjes ose duke reflektuar rrezet e dritës dhe lejon për imazhet që të jetë më afër. Kjo kapjen e dritës është arritur përmes një komponent që është quajtur objektive. Objektivi është që një pjesë e teleskopit që, përmes kapur dritë, ofron një imazh të objektit që është duke u parë. Në mënyrë tipike, objektivi është ose i përbërë nga një grup apo lentet një pasqyrë konkave. Tani, mendoj se për possibili...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Cilat Janë Avantazhet E të Shikuar Satellite Tv Në PC Tuaj në Shtëpi?

Pajisjeve kompjuterike, [object Window], dhe pjesa me e madhe infrastrukturore që përbën tonë globale të komunikimit të rrjetit, e kanë bërë atë jo vetëm e mundur por në fakt është mjaft e thjeshtë për të gëzojnë përfitime të plota televizive satelitore nga PC tuaj në shtëpi. Është ky ligjore?.... dhe ajo është e lirë? Po. Edhe pse është kualifikuar po në varësi të rrethanave shfaqje televizive apo filma që ju dëshironi për të parë,. Ka një gamë të metodave për të marrë e televizionit përmbajtjes në PC tuaj, duke përfshirë një shpejtësi të lartë Në...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Efektet E Mësime Në Photoshop

Ju keni dëgjuar të shumta me mësime në Photoshop në dispozicion si online, mësime dhe përmes Cd-ve dhe ndoshta keni menduar se nëse ata janë aq efektive sa ato premtim. Pas të gjitha, ju nuk dëshironi të humbni kohën tuaj dhe të holla në një metodë të të mësuarit që nuk do të ketë ndonjë përfitim për ju në fund të fundit. Por ju mund të në mënyrë efektive të mësoni përmes Photoshop tutorial, si dhe ju do të në një klasë vendosjen? Këtu, ne shqyrtojë mirat dhe të këqijat: Arsye praktike për të përdorur Photoshop t...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Thirrje Konferencë Në Biznes Sot

Në botën e sotme, organizatat kanë përparësi të përdorur talentin e nga të gjitha anët e botës. Kompanitë që janë më të mëdha, që të ketë një më të madh të infrastrukturës, dhe që kanë bërë praninë e tyre u ndie në nivel global janë veçanërisht të vetëdijshëm për problemet e të pasurit për të menaxhuar një larmishëm fuqisë punëtore. Me rritjen e globalizimit, është bërë e mundur për kompanitë që të tërheqin punëtorët e tyre nga të gjitha anët e botës. Kjo është një karakteristikë thelbësore e kompanive duke u përpjekur për të zhvilluar një ...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Standardizimi I Midi Teknologjinë Nën Të Përgjithshme Midi ([object Window]) [object Window]

Problemet që muzikantë elektronike përballur me luajtur kompozimet e tyre në pajisje të bëra nga prodhues të ndryshëm ishte një serioz në vitet 1980. Lidh një MIDI Kontrollues i bërë nga një prodhues një tingull të modulit të bërë nga një prodhues, dhe tuaj flaut solo mund të dalë si një daulle solo. Ju mund të provoni rregullimi i volumit dhe deri në fund të ndryshuar në fushë në vend. Kjo është për shkak se MIDI komandat, të cilat përdoren për kontrollin e çdo aspekt të përbërjes nga shënimet pl...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Përfitimet E Microsoft CRM

Ka disa të mira menaxhimin e marrëdhënieve me klientin programe software në treg, por Microsoft CRM është larg nga zgjedhja juaj e mirë për shkak të përfitimeve ajo ka për të ofruar. Përfitimi më i madh është se ajo integron me Microsoft të Biznesit Zgjidhje për Menaxhimin Financiar, [object Window], dhe sistemet e tjera për të cilat ju të merrni një tablo të plotë të klientit tuaj. Është e rëndësishme të theksohet se sa e lehtë është për të integruar Microsoft CRM me Microsoft Office. Sepse kjo është kështu...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Free Burimeve Online Për Photoshop Tutorial

Photoshopping është më shumë se vetëm një neologism. Ajo është bërë një industri të tërë më vete. Nga doctored fotografi për efekte speciale për mahnitëse veprat e artit, Photoshop ka le veten të jetë i njohur dhe kur ka pasur shumë imituesit, Photoshop mbetet kryeministri image editing software besuar nga miliona. Nëse ju doni të merrni në veprim, të mësuar Photoshop duke përdorur të lirë mësime online. Këtu është se si:

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Në Shtëpi Të Përbashkët Të Teatrit Probleme

Një nga problemet më të zakonshme me një shtëpi të re e teatrit është e shëndoshë. Tingulli duket të jetë diçka që është shumë e rëndësishme për shumicën e njerëzve në lidhje me shtëpinë e tyre e teatrit të sistemit. Shumica e njerëzve do të pajtoheshin se të shëndosha të cilësisë në një teatër në shtëpi është pothuajse aq e rëndësishme në qoftë se nuk po aq e rëndësishme sa video të cilësisë. Nëse juaj në teatër në shtëpi, ka të drejtë të shëndoshë, kjo mund të sjellë një film të drejtë në dhomën tuaj të jetesës. Nëse cilësi të shëndosha është e varfër, kjo do të ju kujtoj të shikuar zi...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group

Arsyet Për Të Bërë Teleskopët

Ndonjëherë që njeriu mund të pyes veten, ai e ktheu fytyrën e tij të pyes veten drejt yjeve. Kjo është diçka që të gjithë e di, dhe diçka që secili ka të ngjarë të shihet në një kohë ose në një tjetër. Me shpikjen e teleskopët, njeriu është në gjendje që në fakt të marrë një të madh më afër të një sy në gjëra që e kanë mbajtur atë në të tilla habi. Tani, natyrisht, ideja për të bërë teleskopët është diçka që mund të konsiderohet si një formë arti, diçka që vetëm pak mund të bëjë, por diçka që mund të...

Lexo më shumë...

postuar nga: Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group
1 / 701234567...203040...E fundit"Teknologjia Kompjuterike Globale Nenet E Internetit.WS | GVMG - Global Viral Marketing Group
GVMG - Vendi i Botimit Lista : Le të ndajnë artikullin me ju rreth World Wide Web

Afganistan | Afrika | Shqipëria | Algjeri | Andorra | Angolë | Antigua dhe Barbuda | arab | Argjentina | Armeni | Australi | Austri | Azerbaixhan | Bahamas | Bahrain | Bangladesh | Barbados | Bjellorusi | Belgjikë | Belize | Benin | Butani | Bolivi | Bosnja dhe Hercegovina | Botsvanë | [object Window] | Bullgaria | Burkina Faso | Burundi | Kamboxhi | Kamerun | Kanada | Cape Verde | Çad | Kili | Kinë | Kolumbi | Komora | Kongo | Kosta Rika | Kroacia | Kubë | Qipro | çek | Republika Çeke | Darussalam | Danimarkë | Djibouti | Dominican | Republika Dominikane | Timori Lindor | Ekuador | Egjipt | El salvador | Eritrea | Estoni | Etiopi | Fiji | Finlanda | Francë | Gabon | Gambia | Gjeorgji | Gjermani | Gana | Britania E Madhe | Britania E Madhe(Mbretëria e BASHKUAR) | Greqia | Grenada | Guatemala | Guine | Guinea-Bissau | Guyana | Haiti | Honduras | [object Window] | Hungari | Islandë | Indi | Indonezi | Iran | Irak | Irlandë | Izraelit | Itali | Breg Fildishit | Xhamajka | Japoni | [object Window] | Kazahstan | Kenia | Kiribati | Kosovë | Kuwait | Kirgistan | Laos | Letoni | Liban | Lesoto | Liberi | Libi | Liechtenstein | Lituani | Luksemburg | Makao | Maqedoni | Madagaskar | Malawi | Malajzi | Maldives | Mali | Maltë | Marshall | Martinique | Mavritani | Mauritius | Meksikë | Mikronezi | Moldovë | Monako | Mongoli | Mali i Zi | Marok | Mozambik | Myanmar | Namibia | Nauru | Nepal | Holandë | Neves Augusto Nevis | Zelanda E Re | Nikaragua | Niger | Nigeri | Korea e Veriut | Irlanada veriore | Irlanada veriore(Mbretëria e BASHKUAR) | Norvegji | Oman | Pakistan | Palau | Territori palestinez | Panama | Papua Guinea e Re | Paraguaj | Peru | Filipine | Poloni | Portugali | [object Window] | Qatar | Bashkim | Rumani | Rusia | Rwanda | Saint Lucia | Samoa | San Marino | Sao Tome dhe Principe | Arabia Saudite | Senegal | Serbia | Seychelles | Sierra Leone | Singapor | Slovakia | Slovenia | Salomoni | Somalia | Afrika e Jugut | Korea E Jugut | Spanjë | Sri Lanka | Sudan | Suriname | Swaziland | Suedi | Zvicër | Arab sirian | Tajvan | Taxhikistan | Tanzania | Tajlandë | Togo | karrocë me dy rrota | Trinidad dhe Tobago | Tunizi | Turqi | Turkmenistan | Tuvalu | SHBA | Uganda | Mbretëria e BASHKUAR | Ukrainë | Emiratet e Bashkuara Arabe | Mbretëria E Bashkuar | Shtetet E Bashkuara Të Amerikës | Shtetet E Bashkuara Të Amerikës(SHBA) | Uruguay | Uzbekistan | Vanuatu | Vatikan | [object Window] | Bolivar Venezuelës | Vietnam | Vincent | Jemen | Zambia | Zimbabve | GDI | Global Domains International, [object Window]. | Manual GDI Regjistrohu Gjuha - GDI Llogaria Guide Setup Gjuha | Freedom.WS | WEBSITE.WS | .WS Domain | .WS Domain Affiliate | Dot-ws flluskë | flluskë dot-com | Dot-ws boom | Dot-com boom | Të ardhurat për Life | Website GDI Earth | Global WebSite Earth | Global Artikuj WebSite |

Bi Mato rënie sy