Онлајн Анкетата: Играчи Претпочитаат Рулет

Како да трговија на Bitcoin 100 пати потпора или маргина

Може да се прават добри пари со BITMEX?


100× Предност!! Cryptocurrency девизна сметка постави


Надвор од една анкета спроведена од страна на Коцкање Порталот, 64% на сите играчи сакаат да играат рулет и не покер, блек џек или дури и слотови. Зошто? Една од навистина достоен игри да се играат во казино е рулет. Тоа не е само да се врти на тркалото дека ја дава својата класа, но, фактот дека рулет е игра за вистински шампиони. Аматери кормилари далеку од рулет оставајќи го само за вистински ентузијасти игри. 1) Возбуда: Гејмерите се наведе дека нема друг натпревар што се одигра може да одговара на возбуда тие се чувствуваат по тие имаат поставено своите индивидуални облози и тркала почнува да се вртат и топката лета и скокови од еден на друг слот. Тие велат дека срцето скокови секој пат кога топката се судира со воланот.. 2) Едноставност: Во споредба со други игри, рулет е едноставно да се научат и едноставно да се игра. Сите што треба да направите е да се погоди, каде што топката ќе доаѓаат да се одморат, кога тркалото ќе престане да се врти. Дури и ставање на вашиот облог е едноставен. Можете или да се обложи на број, ред, неколку редови, колона, ред на колоните, боја: црна или црвена или дури и на чудни или дури и броеви. Да го направите ова, вие не треба да се запаметат различни рака системи како и во покер, или се пресмета дали тие ќе стигнат до дваесет и една како во blackjack. Можете да го изберете број или на дел од броеви и ако топката се потпира на броеви што ги зедов, ќе победи. 3) Достапноста на Играта Маси: За разлика од другите маса игри, каде што понекогаш треба да се чека со часови до седиштето се отвора за вас, рулет маса седиштето до седум или девет играчи. Постојат дури и некои поголеми маси дека седиштето до десет. Во прилог, бидејќи рулет е брза акција игра, играчи ротирате повеќе отколку каже на Texas Holdem натпревар. 4) Крупието: За разлика од другите игра маси, во рулет тој е активна компонента на играта. Кога тие држава излезе на глас, Нема Повеќе Облози, секој седи назад и да се чека. Тој се врти тркалото и тој чека заедно со сите други за топката да се тркалаат надолу во внатрешноста песна, а остатокот во одредена боја и број. Тогаш, тој најавува бројот и раце од добивките. 5) Боја Чипови: Да се направи полесно за вас да ги пратите на вашите чипови среде сите други чипови, вашите чипови на различни бои од сите останати играчи. Не постои друга игра која ти овозможува оваа опција. Ова значи дека можете да ги пратите вашите чипови супер лесно, дури и ако тие се на другиот крај на табелата. 6) Без Мамење: Луѓето се обидуваат и измамник во сите игри. Но, во рулет, никој не е дозволено да се задржи рацете над табелата, додека тој завршува делење сите пари нема. Дури и тој самиот ги држи рацете подалеку и да користи долг стап да се дистрибуираат на чипови. Заклучок: Надвор од сите различни игри, оние кои можете да се обложувате на редовни или онлајн казино или дома и оние кои ќе може да игра за да се забавуваат на вашиот домашен компјутер, гејмерите се бараат и да игра рулет за сите од горенаведените причини. Тие мислат дека тоа е игра која има се што е во еден пакет сите. Тие мора да знаат што се зборува за. Онлајн Анкетата: Играчи Претпочитаат Рулет


· Ве молиме!! Сподели слободен!!

|

Сподели


・ Online Survey: Играчи Претпочитаат Рулет

[Линк до овој пост (HTML кодот)][trackback URL-то]